Grupa Ludzi Aktywnych Sportowo działa w Strojcu. Ten społeczny projekt istnieje od 2001 roku z inicjatywy Marcina Plewy, Marka Sieradzkiego, Krzysztofa Jamy i Bogusława Kaczmarka. Celem grupy jest propagowanie zdrowego trybu życia poprzez uprawianie sportu.

Na początku grupa organizowała przede wszystkim mecze piłki nożnej, gdyż właśnie ta gra zespołowa połączyła czterech znajomych z sąsiedztwa. Aby popularyzować aktywny wypoczynek i zabawę na świeżym powietrzu, w czerwcu 2001 roku urządzili festyn rodzinny, który cieszył się dużym zainteresowaniem wśród mieszkańców Strojca i okolic. Zebrane fundusze podczas tej imprezy zostały między innymi przeznaczone na zakup strojów piłkarskich. Do tej pory stanowią one znak rozpoznawczy grupy, nadając jej charakter. Rok później, jako drużyna piłkarska, członkowie grupy wzięli udział w Letniej Gminnej Spartakiadzie Wsi. Wtedy grupa zyskała swą obecną nazwę, Grupa Ludzi Aktywnych Sportowo – w skrócie GLAS. Jej pomysłodawcą jest jeden z założycieli, Marcin Plewa.

W miarę upływu lat sportowy kolektyw zaczął się poszerzać o nowych członków. W 2006 roku GLAS zorganizował pierwszy sylwestrowy mecz piłki nożnej. Do dziś ta impreza piłkarska odbywa się 31 grudnia o godzinie 13.00 na boisku LKS Budowlani Strojec, bez względu na warunki pogodowe.
W 2011 roku pieczę nad grupą objął Daniel Pilak. W 2015 roku GLAS poszerzył swoją ofertę sportową o sekcję kolarstwa. W 2018 roku, z inicjatywy Krzysztofa Pokorskiego, powstało logo grupy. Zakupiono też nowe koszulki, na których widnieje nadruk z logo.

Grupa aktywnie uczestniczy w życiu lokalnej społeczności, przyczyniając się do jej większej integracji. Na stałe współpracuje z miejscowym klubem piłkarskim LKS Budowlani Strojec, angażując się we wszelkie działania mające na celu lepsze jego funkcjonowanie. Bierze udział także w organizacji cyklicznych imprez sportowo-rekreacyjnych, między innymi rajdu rowerowego im. Bogdana Pszenicy oraz Strojeckiej Majówki.
GLAS to grupa dynamiczna i wciąż się rozwijająca.

Jako, że jesteśmy ludźmi lubiącymi czynny wypoczynek spotykamy się co tydzień na orliku w Praszce. Natomiast w sezonie zimowym gramy na hali sportowej Kotwica Praszka. Od wiosny do jesieni w każdą niedzielę o godzinie 9.00 zbieramy się w Sołeckim Centrum Rekreacji i Sportu w Strojcu, skąd wyjeżdżamy na przejażdżki rowerowe.
Każdy, kto ma ochotę pograć w piłkę lub wspólnie pojeździć na rowerze może do nas dołączyć.
Zapraszamy!